Подамо відомості про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності компанії
Підготуємо необхідні документи і внесемо дані в ЄДР
- Безкоштовна консультація
- Підготовка документів
- Мінімальні строки
- Без черг и витрат часу
- Недорого
Зателефонуйте для консультації: +38 (044) 223-45-81 +38 (098) 378-11-78 +38 (066) 354-26-36 або замовте зворотній дзвінок.
28 квітня 2020 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення» (далі - Закон №361-IX). Цим законом був встановлений обов'язок юридичних осіб актуалізувати в Єдиному державному реєстрі дані про своїх кінцевих бенефіціарних власників і подати структуру власності (п. 4 Перехідних положень Закону №361-ІХ).
Наказом №163 від 19.03.2021 р. Міністерство фінансів України затвердило положення про форму і зміст структури власності (вступає в силу 11.07.2021 р). Таким чином з 11 липня 2021 р. в Україні починається кампанія по подачі юридичними особами державним реєстраторам документів про своїх кінцевих бенефіціарних власників та структури власності.
Для юридичної особи кінцевим бенефіціарним власником (власником) є будь-яка фізична особа, яка здійснює вирішальний вплив на діяльність юридичної особи (в тому числі через ланцюг контролю / володіння). При цьому вирішальний вплив може бути прямим (володіння не менше 25% в статутному капіталі або прав голосу юридичної особи) або непрямим (володіння не менше 25% в статутному капіталі або прав голосу юридичної особи через пов'язаних осіб, трасти, інші подібні утворення, або здійснення вирішального впливу іншими шляхами, передбаченими п. 30 ч.1 ст. 1 Закону №361-І).
КОМУ ПОТРІБНО ПОДАВАТИ
Первинну подачу даних про кінцевих бенефіціарних власників та структури власності (актуалізацію даних) повинні здійснити всі юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми (за деякими винятками), зареєстровані до моменту вступу в силу наказу Мінфіну №163, тобто до 11.07.2021 р.
Подавати дані про бенефіціарів доведеться, навіть якщо у підприємства проста структура власності (володіє підприємством безпосередньо фізична особа) і відомості про кінцевих бенефіціарних власників вже містяться в ЄДР або кінцевого бенефіціарного власника немає зовсім (в цьому випадку вказується причина його відсутності).
Не подають дані про бенефіціарів: ФОП, політичні партії, профспілки, творчі спілки та їх місцеві осередки, організації роботодавців та їх об'єднання, адвокатські об'єднання, торгово-промислові палати, ОСББ, релігійні організації, державні органи, органи місцевого самоврядування та їх асоціації, державні і комунальні підприємства, установи та організації.
КОЛИ ПОТРІБНО ПОДАВАТИ
Первинна подача даних в зв'язку з прийняттям Закону №361-ІХ.
Щорічне підтвердження відомостей про бенефіціарів (в тому числі подача структури власності).
У момент здійснення державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в ЄДР.
У разі зміни даних про кінцевого бенефіціарного власника(-ів)
Протягом трьох місяців з дня набрання чинності наказом Мінфіну №163, тобто до 11.10.2021 р.
Протягом 14 календарних днів з дати реєстрації. Таке підтвердження здійснюється починаючи з 2022 року і подається навіть якщо змін не було.
При внесенні будь-яких змін до відомостей про юридичну особу в ЄДР також подається комплект документів про кінцевих бенефіціарних власників, в разі якщо дані про них змінилися, або вказується про відсутність змін.
Протягом 30 робочих днів з дня виникнення таких змін необхідно подати державному реєстратору актуальні дані і документи, які підтверджують такі зміни.
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ СТРОКІВ НАДАННЯ ІНФОРМАЦІЇ
У разі неподання юридичною особою інформації про кінцевих бенефіціарних власників та структури власності в установлений термін керівник юридичної особи притягується до відповідальності згідно ч. 6 ст. 166-11 КУпАП, згідно з якою на керівника може бути накладений адміністративний штраф від 17000 до 51000 грн.
Вартість наших послуг - 1700 грн.
Окремо оплачуються:
- Нотаріальна довіреність від юридичної особи – 500 грн.
- Нотаріальне засвідчення копій паспортів бенефіціарів – 100 грн. за 1 паспорт.
- Переклад іноземних документів на українську мову та нотаріальне засвідчення перекладів - вартість залежить від обсягу документів і мови.
Вартість може збільшуватися, якщо у підприємства складна структура власності і / або є засновники-нерезиденти.
ЩО ВХОДИТь В ПОСЛУГУ
-
Консультації з питань визначення кінцевого бенефіціарного власника компанії.
-
Підготовка структури власності та інших необхідних документів.
-
Подача документів державному реєстратору та забезпечення внесення інформації про кінцевих бенефіціарних власників в ЄДР.
НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ
-
Нотаріально засвідчена копія паспорта кінцевого бенефіціара (-ів) (крім паспорта у вигляді ID-картки).
-
Витяг, виписка або інший документ з торгового, банківського, судового реєстру, що підтверджує реєстрацію юридичної особи - нерезидента в країні її місцезнаходження, у разі якщо засновником компанії є юридична особа - нерезидент.